Grupa Green Blog Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze paneli do instalacji fotowoltaicznej?

16.07.2020, 12:27
Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze paneli do instalacji fotowoltaicznej?

Myśląc o fotowoltaice dla swojej firmy, kluczowy jest dobór odpowiednio jakościowych komponentów. Nie kieruj się wyłącznie ceną! Zwróć uwagę przede wszystkim na sprzęt, który oferuje Ci firma. Pamiętaj, że instalacja fotowoltaiczna to długoterminowa inwestycja, dlatego wybierz mądrze.

1. Fotowoltaika to długoterminowa inwestycja, dlatego wybierz moduły posiadające długą gwarancję nie tylko na produkcję, ale również na produkt. Najlepszym wyborem będzie wybór solidnego producenta, który jest wystarczająco duży, by przetrwać na rynku wiele lat, tak by być w stanie honorować ewentualne zgłoszenia gwarancyjne. Sprawdź również jaki ubezpieczyciel ręczy za danego producenta. 

2. Zwróć uwagę na zaplecze technologiczne jakim dysponuje producent modułów fotowoltaicznych. Dla przykładu, firma Hanwha Qcells, której jesteśmy partnerem, posiada najnowocześniejszy system realizacji produkcji, gwarantujący 100% identyfikowalność ogniw i modułów, od zakupów po logistykę. Bezkompromisowa jakość i niezawodność Q CELLS jest utrzymywana i potwierdzana przez szereg rygorystycznych testów, dlatego produkty firmy zostały ocenione, jako najlepsze w testach niezawodności modułów fotowoltaicznych 2020 opublikowanej przez PVEL i DNV GL, co oznacza, że Q CELLS zdobył piąty rok z rzędu status najlepszego producenta.

3. Nie kieruj się niską ceną. Jeśli za swoją instalację płacisz znacznie mniej, od ofert innych sprzedawców, istnieje ryzyko, że proponowany sprzęt może być niskiej jakości (zdarza się, że nawet używany). Sposób montażu również może pozostawiać wiele do życzenia. Każda instalacja powinna mieć rzetelnie wykonany projekt, uwzględniający wszystkie warunki techniczne, przepisy bezpieczeństwa i prawa budowlanego oraz zasady narzucane przez lokalny zakład energetyczny. W przypadku ewentualnego sporu lub problemów poprawny projekt zawierający wszystkie niezbędne dokumenty jest podstawą roszczeń.